2017-01-06 godz. 05:42

WCZK GDAŃSK - Wszystkie drogi wojewódzkie i krajowe w województwie są przejezdne. Utrudnienia na DK nr 22 i obwodnicy trójmiejskiej (S6) zostały usunięte. O godz. 23.55 udrożniono 1 pas ruchu na węźle Kowale i przywrócono ruch w kierunku Gdyni. Obwodnica w kierunku Łodzi w spowolnionym tempie funkcjonuje normalnie. O godz. 0.40 usunięto 4 „tiry” w Starogardzie Gd. na ul. Jagiełły i ruch w obu kierunkach został przywrócony. Udrożnienie i przywrócenie ruchu na tych odcinkach dróg spowodowało zlikwidowane zatorów na DK nr 22 i na obwodnicy w kierunku Gdyni.

2017-01-06 godz: 01:31GDDKIA
WOJ. POMORSKIE – sytuacja
Warunki do jazdy są trudne. Obwodnica Trójmiasta na odcinku Kowale-Karczemki w kierunku Gdyni jest przejezdna . Samochody ciężarowe zostały odciągnięte. Ruch został przywrócony. Na miejscu jest sprzęt ZUD, który stara się doprowadzić drogę do jak najlepszego stanu.
Dyżurni nie stwierdzili przypadków zatorów. Dodatkowo na drodze krajowej 22 wciąż jest zator sięgający od Zblewa aż do Starogardu Gdańskiego spowodowany samochodami ciężarowymi nie mogącymi podjechać pod wzniesienie. Blokują one drogę i uniemożliwiają pracę sprzętowi ZUD. Warunki na drodze (Stany nawierzchni i ich lokalizacja):
Na przeważającej części droga jest czarna w śladach kół, natomiast na odcinku, który został odcięty poprzez blokujące pojazdy może zalegać pokrywa śnieżna na całej szerokości Sprzęt ZUD stara się odśnieżyć drogi.
Trudne warunki drogowe występują też na drodze krajowej 22. Utrudniony dostęp mają tam pługosolarki. Należy liczyć się z możliwością, że przy obecnym natężeniu opadów nawierzchnia nie będzie całkowicie oczyszczona z zalegającego śniegu, który jednak jest sukcesywnie usuwany przez pojazdy z.u.d. W związku z powyższym może wystąpić błoto pośniegowe, ewentualnie czarna nawierzchnia jedynie w śladzie kół. Z prognoz meteo wynika, że w najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych opadów śniegu, ale z mniejszą intensywnością

2017-01-05 godz. 23:46

KCKRiOL
-woj. pomorskie. W centrum Starogardu Gdańskiego przy pomocy sprzętu ciężkiego usunięto 4 tiry blokujące drogę, przywracając przejezdność przez miasto. 5 zastępów PSP rozwozi ciepłe napoje na DK-22. 3 osoby wyraziły chęć skorzystania z noclegu. Nie było zapotrzebowania od kierowców na paliwo i koce. Nie udzielano pomocy medycznej. Ponownie blokuje się obwodnica Trójmiasta, Węzeł Kowale od strony Pruszcza (około 20 tirów do holowania, wysłano ciężki sprzęt.

2017-01-05 godz. 22:43

WCZK GDAŃSK, KGP
– na DK-22 udało się odblokować tylko niewielki odcinek, droga w dalszym ciągu jest nieprzejezdna w obie strony. Harcerze, wolontariusze, strażacy rozdają cieple napoje. Zapewniono 20 miejsc noclegowych dla najbardziej potrzebujących. Do tej pory nie udzielano pomocy medycznej. kierowcom, ani pasażerów.  Sytuacje monitoruje sztab PCZK w Starogardzie Gdański. W trybie pilnym organizowany jest  ciężki sprzęt do usuwania tirów blokujących drogi.

2017-01-05 godz. 21:50

WCZK - sytuacji w województwie pomorskim. Obwodnica Trójmiasta jest już przejezdna, na węźle w Kowalach ruch odbywa się wahadłowo.  Policja wprowadziła zakaz poruszania się tirów na obwodnicy i zatrzymała pojazdy na poboczu. Kierowcy nie maja opon zimowych.  Na DK-22 występują utrudnienia, ale ruch powoli się odbywa. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Stargardzie udzielała pomocy przy usuwaniu tirów z dróg. W PCZK w Starogardzie Gdańskim uruchomiono Sztab Kryzysowy, który jest przygotowany do rozdawania ciepłych posiłków kierowcom. Sytuacja powinna ulec stabilizacji do 23.00

2017-01-05 godz. 20:40

WCZK
– w woj. pomorskim pomimo intensywnych działań służb GDDKiA, PSP i Policji w celu poprawy przejezdności dróg, nadal największe utrudnienia występuj na DK-22 oraz na drodze ekspresowej S6 na obwodnicy Trójmiasta w stronę Łodzi, gdzie ruch jest bardzo spowolniony. Droga w stronę Gdyni oraz węzły wjazdowe i wyjazdowe są zablokowane całkowicie. Natomiast w woj. podlaskim na DK-8 ruch przywrócono, sytuacja powoli poprawia się.