Z materiałów Policji.

Policjanci ratowali starszą kobietę

– zostali powiadomieni przez czujnych sąsiadów i rodzinę.

Policjanci w jednym z mieszkań na terenie Lubina znaleźli skrajnie wycieńczoną 75-latkę. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. O braku kontaktu z kobietą dyżurnego lubińskiej policji powiadomili sąsiedzi oraz zaniepokojona rodzina. Przez Polskę przechodzi fala upałów - stróże prawa apelują, by w tym czasie szczególnie pamiętać o osobach starszych.

Po godz. 21.00 do dyżurnego lubińskiej Policji zadzwoniła kobieta, zaniepokojona brakiem kontaktu ze swoją 75-letnią matką. Również sąsiedzi alarmowali, że nie widzieli kobiety. Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy z wydziału prewencji. Gdy weszli na balkon, przez okno zauważyli leżącą na podłodze kobietę, która resztkami sił wzywała pomocy.

Liczyła się każda sekunda. Policjanci przemieścili się szybko na klatkę schodową i wyważyli drzwi do mieszkania, w międzyczasie wzywając pogotowie ratunkowe. Zaopiekowali się 75-latką do przyjazdu ratowników. Kobieta odwodniona i wyczerpana została przewieziona do szpitala. Pomocy wymagały również zwierzęta, będące w jej mieszkaniu. Tymi zaopiekowali się sąsiedzi.

Zwracajmy uwagę na nasze otoczenie, zainteresujmy się naszymi sąsiadami w podeszłym wieku!

(KWP Wrocław / dpb)  

My natomiast przypominamy, warto skorzystać z Przycisku Sieci Życia, który w przypadku zasłabnięcia umożliwi natychmiastowe, automatyczne wezwanie pomocy. Warto zapoznać się z artykułem: Przycisk Alarmowy: mała rzecz - wielka sprawa!

Zadbaj o to, żeby Twoi bliscy już nigdy nie byli pozostawieni sami sobie!

Powiedz o nas znajomym - możesz w ten sposób uratować komuś życie!